drukuj

CK Kabarety już dziś

Jacek Ziobro

Fot. Michał Gabruk /jacekziobro.pl

19 września o godz. 19 w sali widowiskowej Centrum Kultury 105 w Koszalinie wystartuje zupełnie nowa inicjatywa: CK Kabarety.
Koszalinianie uwielbiają kabarety i kabareciarzy, to nie ulega najmniejszej wątpliwości. A mimo to, do tej pory nie było w mieście cyklicznej imprezy (za wyjątkiem Kabaretonu, ale on się odbywa ledwie raz w roku) kabaretowej, na której w dodatku mogłyby obok gwiazd wystąpić lokalne talenty. – I właśnie dlatego, kiedy Bartosz Brzeskot przyszedł do nas z tym pomysłem, właściwie ani chwili się nie zastanawialiśmy – mówi Monika Modła, wicedyrektor Centrum Kultury 105, które organizuje CK Kabarety. – Chcemy zaproponować mieszkańcom wydarzenie kulturalne, które potrwa minimum cztery miesiące, a przy okazji zaprosić ich do wspólnej znakomitej zabawy. Naszym celem jest również wyszukanie młodych zdolnych twórców kabaretowych i być może ułatwić im start do kariery.

Slam poetycki i stand up
Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Bartek Brzeskot, reżyser, aktor, scenarzysta i lider krakowskiej Grupy Rafała Kmity. Oraz koszalinianin. – Jestem od lat związany z kabaretem, a ponieważ w Koszalinie niewiele się na tym polu dzieje, postanowiłem to zmienić i bardzo się cieszę, że CK 105 tak chętnie ten pomysł podchwyciło – wyjaśnia. – Chcemy zaproponować mieszkańcom formułę, która świetnie sprawdza się w innych miastach i liczę, że u nas też chwyci.
Bo zamysł jest taki: poczynając od 19 września raz w miesiącu na scenie CK 105 odbywać się będzie trwające 2,5 godz. spotkanie z humorem. – Co miesiąc wystąpi inna gwiazda, prezentująca kabaret z najwyższej polskiej półki – zapewnia pan Bartosz. – Na początek będzie to Jacek Ziobro.

Dodatkowo prezentować się będzie również lokalny kabaret lub stand-up man, a publiczność na specjalnych kartach oceniać będzie jego występ (koniecznie weźcie ze sobą długopisy!). – Liczymy również na aktywny udział publiczności w całym tym przedsięwzięciu. Dla niej to przygotowaliśmy konkurs slamu poetyckiego, czyli stworzenia dowolnego, króciutkiego dzieła, niekoniecznie rymowanego, na podstawie dwóch przypadkowych słów – mówi pomysłodawca. – W trakcie trwania występu kabaretu publika będzie, mam nadzieje tworzyć, a później najlepsze „kawałki" zostaną odczytane ze sceny.

A gra jest warta świeczki, trzech najlepszych slamistów wystąpi bowiem w styczniu w wielkim finale i otrzyma atrakcyjne nagrody finansowe. Podobnie jak zwycięski lokalny kabaret.
Na zakończenie wieczoru wystąpi gwiazda i dwaj znakomici stand-up meni: Kuba „Prezes" Kowalski oraz Simon i jego Garfunkel. – Najlepsze jest to, że panowie co miesiąc występować będą z nowym, premierowym programem – Zapewnia Bartosz Brzeskot. – Serdecznie zapraszam mieszkańców na CK Kabarety. Wszyscy razem mamy okazję stworzyć coś naprawdę niezwykłego i sprawić, że koszalińskie środowisko kabaretu i świetnego humoru zacznie żyć.

5 miast uczestniczyć będzie w kabaretowym „pospolitym ruszeniu". Oprócz Koszalina są to: Połczyn Zdrój, Kołobrzeg, Szczecin, a od października również Szczecinek. Zwycięzcy wszystkich edycji zmierzą się w styczniu podczas wielkiego finału, który odbędzie się w Koszalinie.

15 zł kosztują bilety na CK Kabarety. Kupić je można w kasie kina Kryterium.

Spróbuj swoich sił na scenie
Organizatorzy serdecznie zapraszają lokalne kabarety i stad-up menów do spróbowania swoich sił na scenie. Jeśli chcecie wziąć udział w CK Kabarety, wystarczy zadzwonić do Jakuba Kowalskiego pod numer 604 607 800. 

Zdjęcia

  • Jacek Ziobro
redakcja
Autor:redakcja

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać