drukuj

Kolekcja książek o II wojnie światowej

Seria książek o II wojnie światowej

Zachęcamy do zakupu całej kolekcji.

Fot. redakcja

Specjalnie dla czytelników "Głosu" prezentujemy serię "Historia II wojny światowej", dostępną od 1 września.

Polska i Polacy byli jedną z pierwszych ofiar szaleństwa hitleryzmu. W serii "Historia II wojny światowej" ukazane są wszelkie aspekty tej tragedii - także te, o których nie mówi się głośno. Toteż obok szczegółowej kroniki wydarzeń dyplomatycznych i militarnych II wojny światowej znajdziecie tam Państwo przede wszystkim tematy związane z okupacją Rzeczypospolitej przez Niemców i Sowietów, a także bogato ilustrowany opis życia codziennego pod jarzmem okupanta. Nakreślono los przeciętnego Polaka - bohatera tamtych czasów, nie tylko z perspektywy mieszkańca wielkich miast. Bo przecież niedole okupacyjnej codzienności znosiła również prowincja. Wskazane są niezatarte miejsca pamięci, które dziś warto odwiedzić, aby następne pokolenia pamiętały ów tragiczny czas.

Już od 1 września w kioskach i punktach sprzedaży prasy dostępny jest pierwszy tom "Historii II wojny światowej”. Ta wyjątkowa kolekcja książek została stworzona specjalnie dla Czytelników "Głosu” z okazji 70. rocznicy wybuchu wojny.

"Historia II wojny światowej” to wyjątkowa, bogato ilustrowana 26-tomowa kolekcja książek. Pierwszy tom z tej limitowanej serii jest w sprzedaży od wtorku, 1 września w cenie 9,99 zł. Następne, w tej samej cenie, w kolejne wtorki.

Seria książek "Historia II wojny światowej” została przygotowana przez Oficynę Wydawniczą "Mówią wieki”. Autorzy cyklu, wybitni historycy i znawcy tematyki II wojny światowej, skupili się na wydarzeniach dotyczących Polski i Polaków.

Specyfiką kolekcji jest pokazanie życia zwykłych ludzi w latach okupacji. Na kartach książek znajdziemy m.in. niezwykle ciekawe informacje na temat wojennych losów Karola Wojtyły.

Książki wydane są w atrakcyjnej formie, w twardej oprawie, w kolorze, na wysokiej jakości papierze. Na ich stronach znaleźć można unikatowe fotografie, nieznane i wcześniej niepublikowane.

"Historia II wojny światowej” zaadresowana jest do wszystkich pokoleń. Dla ucznia i studenta będzie kopalnią informacji, których próżno szukać w tradycyjnych podręcznikach do historii. Z pewnością okaże się użyteczną pozycją w domowej bibliotece.

Projekt realizowany jest przez tytuły grupy wydawniczej Media Regionalne, m.in. "Głos”, z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pamiętaj, druga książka z kolekcji we wtorek, 08 września w kioskach.

Zdjęcia

  • Seria książek o II wojnie światowej
redakcja
Autor:redakcja

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać