drukuj

Koszalin: Trwa nabór do żłobków, przedszkoli i szkół

Trwa elektroniczny nabór do szkół, przedszkoli i żłobków.

Fot. fotolia.pl

Nabór do żłobków, przedszkoli i gimnazjów już trwa, a do szkół podstawowych rozpocznie się 25 kwietnia. Gimnazjaliści mają czas na decyzję do 13 maja.
Po raz pierwszy w historii nabór do koszalińskich placówek oświatowych każdego typu będzie odbywał się drogę elektroniczną. - Cały system jest bardzo prosty i intuicyjny - informuje wiceprezydent Leopold Ostrowski. - Rodzice i opiekunowie po wejściu na stronę www.nabory.eduportal.koszalin.pl (www.koszalin.zlobki.vnabor.pl w przypadku żłobków) i założeniu konta, będą przez program prowadzeni krok po kroku. Dzięki temu wygenerowanie i wypełnienie podania nikomu nie powinno przysporzyć problemów - zapewnia.

Wypełnione podanie należy wydrukować, podpisać, a następnie zanieść do wybranego żłobka, przedszkola lub szkoły. Bardzo ważne jest późniejsze potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do danej placówki.

Żłobki
- W tym roku kolejność, w której do żłobków wpływają podania nie będzie miała żadnego znaczenia w czasie rekrutacji - mówi Jolanta Gałan, dyrektor Żłobka Miejskiego w Koszalinie. - Każdy rodzic ma na to czas pomiędzy 2 a 16 kwietnia.

O przyjęciu dziecka do żłobka decydować będzie liczba punktów przyznawanych za spełnianie wymaganych kryteriów. - Warunkiem przyjęcia podania do żłobka jest zameldowanie rodziców w Koszalinie, natomiast na większą liczbę punktów mogą liczyć rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji, czy to finansowej, czy zdrowotnej - wyjaśnia dyrektorka.

W tej chwili w mieście są 403 miejsca dla dzieci do lat 3 (185 w placówkach prowadzonych przez miasto; 218 - w placówkach prywatnych dotowanych przez miasto). Będzie więcej, ponieważ jeszcze w tym roku przy ul. Chrzanowskiego powstanie żłobek dla 40. maluchów.

Przedszkola
Elektroniczny nabór do przedszkoli prowadzony jest w trzech grupach wiekowych: 3-, 5- i 6-latków i potrwa do 12 kwietnia. Wyniki naboru znane będą 26 kwietnia o godz. 14. - W przedszkolach mamy miejsca dla 682. trzylatków, 55. pięciolatków i 48. sześciolatków. Dodatkowo oddziały w szkołach podstawowych mają ponad 300 miejsc dla 5- i 6-latków - wyliczał na poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Koszalina Piotr Jedliński. W Koszalinie od trzech lat nie było sytuacji, w której dziecko do przedszkola nie zostałoby przyjęte. W tym roku najpewniej też tak będzie.

Gimnazja
Dokumenty do gimnazjów składać można do 18 kwietnia. - Rodzice mają możliwość wskazania dwóch szkół, ale dokumenty składają w szkole tak zwanego pierwszego wyboru - wyjaśnia Leopold Ostrowski. - rodzice mogą również w podaniu wskazać, rozszerzeniem których przedmiotów są zainteresowani. 

Zdjęcia

  • Trwa elektroniczny nabór do szkół, przedszkoli i żłobków.

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać