drukuj

Park Caffe

Kategorie: Tagi:
Park Caffe

Fot. Teraz Koszalin

Aby oddać głos na Park Caffe, wyślij SMS o treści TK.NSL.9 pod numer 71466. Koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Mimo że w samym centrum miasta, nieopodal najruchliwszych ulic Koszalina, to panuje tam cisza i spokój. W czym tkwi magia restauracji i kawiarni Park Caffe, która w niecały rok podbiła serca mieszkańców?

Śniadanie i dobra kawa

Park Caffe łączy cafeterię i restaurację i jako jedni z niewielu w mieście serwuje śniadania na ciepło i na zimno wraz z szerokim wachlarzem posiłków i innych napoi.

- W dzisiejszych czasach trudno nie zaspać, coraz rzadziej mamy czas na śniadanie przed wyjściem do pracy - śmieje się Robert Rudnicki, właściciel Park Caffe. - Ale podczas przerwy mamy ochotę coś przekąsić a do tego napić się dobrej kawy, więc wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Mieścimy się w centrum, w którym, nie ukrywajmy, brakowało takiego miejsca.

Lokal przeobraża się w zależności od pory dnia. Kiedy już klienci zainteresowani poranną kawą i śniadaniem znikną, pojawiają się chętni na lunch, często w czasie spotkań biznesowych, inni - na porządny obiad po ciężkim dniu pracy.

Świeżość przez duże S

- W naszym menu każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie - zapewnia właściciel. - To, co dla mnie osobiście jest bardzo ważne, to przygotowywanie posiłków ze świeżych produktów. Tak jak robi się to w domu. Dlatego w mojej restauracji nie korzystamy z półproduktów. Ma to, niestety, swoje wady. Czas oczekiwania na jedzenie jest troszkę dłuższy. Ale myślę, że warto. Kto raz spróbuje naszej kaczki pieczonej w ziołach z jabłkiem i sosem żurawinowym, na pewno jeszcze do nas wróci.

Park Caffe nie tylko nie korzysta z półproduktów ,ale też prowadzi własną produkcję naturalnych lodów w aż trzydziestu dwóch smakach.

- To też trochę ze względu na dzieci - wyjaśnia pan Robert. - Każdy z nas stara się dawać swoim pociechom produkty jak najwyższej jakości i z jak najmniejszą zawartością chemii. Mamy też inną atrakcję dla rodziców: urządziliśmy specjalny kącik, w którym dzieci mogą się pobawić, kiedy rodzice rozmawiają przy kawie.

Pierwsze sukcesy

Mimo że restauracja swoje urodziny będzie świętować dopiero we wrześniu to na koncie ma już pierwsze sukcesy.

- Zwyciężyliśmy w konkursie kulinarnym, z okazji ulicy smaków. Wystawiliśmy turbota na dzikim ryżu, to danie znajdzie się w naszym nowym menu, którą wprowadzimy po wakacjach. Zbiegnie się to w czasie z pierwszą rocznicą lokalu planowaną na 17 września. Na pewno będzie dużo atrakcji z tej okazji, zarówno dla dorosłych jak dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich koszalinian.

Koncerty czwartkowe

W Park Cafe jest nie tylko smacznie i ładnie, ale też kulturalnie. W Park Caffe mieści się co rusz zmieniana wystawa prac Krzysztofa Rećko-Rapsy. - Na razie nie planujemy zmiany autora, ale w przyszłości, dlaczego nie? Mamy wielu zdolnych koszalińskich malarzy i plastyków - dodaje pan Robert.

Gwoździem programu są jednak czwartkowe koncerty na żywo, w przygotowaniu których pomaga właścicielowi Maciej Osada-Sobczyński.

- Idea była prosta, co czwartek o 19.30 ma się pojawić w Park Caffe muzyka na żywo. Ma być dobra, najlepiej jazzowa i za darmo. Każdy może wejść i posłuchać - wyjaśnia muzyk Maciej Osada-Sobczyński. - Na scenie pojawiają się zawodowcy, ale też ludzie, którzy muzykę po prostu kochają. Jesteśmy bardzo spontaniczni, często do ostatniej chwili nie wiadomo, kto zagra. Wykorzystujemy też nadarzające się okazie, jak w zeszłym tygodniu. Ze względu na festiwal chórów polonijnych w mieście była Kalina Konach, która wraz z Katarzyną Metza dały niepowtarzalny koncert.

wizytówka

Park Caffe
ul. Asnyka 11
75-003 Koszalin
czynne: codziennie, godz. 9-22
tel. 94 717 35 77
www.parkcaffe.pl

Zdjęcia

  • Park Caffe
  • Park Caffe

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać