drukuj

Rusza nabór do żłobków w Koszalinie

Rusza nabór do żłobków

Fot. Radosław Brzostek

Nabór do koszalińskich żłobków według nowych zasad rusza w czwartek. Kilka dni po świętach, z podaniami do przedszkoli, będą też mogli zgłaszać się rodzice maluchów, które na żłobek są już za duże.

W tym roku nabór wniosków do koszalińskich żłobków będzie prowadzony według zmienionych zasad. Teraz kolejność zgłoszeń będzie bez znaczenia. Ważna będzie suma uzyskanych punktów, którą przyzna komisja. Im wyższa suma, tym większe szanse na miejsce dla dziecka w wybranym żłobku.

Zasady nie dotyczą dzieci, które już korzystają ze żłobków – ich rodzice mają jutro ostatnią okazję, by zadeklarować dalsze uczęszczanie malucha do placówki.

Oto nowe zasady: dziecko i rodzice muszą być zameldowani w Koszalinie – za to będzie 20 punktów; jeżeli zameldowany jest jeden rodzic, wówczas przysługuje 10 punktów. Gdy oboje rodzice pracują na pełen etat albo uczą się, wówczas dochodzi 20 punktów, gdy tylko jedno – 0 punktów.

Kolejne kryterium to trudna sytuacja socjalna rodziców (musi być zaświadczenie z MOPS albo z innej instytucji na potwierdzenie korzystania ze wsparcia) – 30 punktów.

Gdy rodzic samotnie wychowuje dziecko – doliczone zostanie 20 punktów. Trudna sytuacja zdrowotna rodzica (konieczne orzeczenie o niepełnosprawności albo o niezdolności do samodzielnej egzystencji) – 10 punktów. Dla rodzin zastępczych – kolejne 10 punktów.

Punktowane są też rodziny wielodzietne, za każde rodzeństwo do 14. roku życia (potrzebne ksero aktu urodzenia) – po 5 punktów. Gdy do danego żłobka uczęszcza już inne dziecko rodziców ubiegających się o miejsce dla malucha – kolejne 5 punktów.

Rekrutacja potrwa do końca kwietnia. Do tego czasu do wybranego żłobka należy złożyć wniosek i dokumenty. Od 1 do 15 maja będą sprawdzane wnioski, a 15 maja zostaną wywieszone listy przyjętych. Lada dzień rozpoczyna się też nabór do przedszkoli (rodzice pociech, które już z takiej opieki korzystają muszą załatwić formalności do 9 kwietnia).

Od 12 kwietnia rusza elektroniczny nabór wniosków o przyjęcie przyszłych przedszkolaków i potrwa do 7 maja. Rodzice, poza tym, że muszą zgłosić dziecko do przedszkola drogą elektroniczną, to muszą też dostarczyć osobiście podanie do wybranego przedszkola. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 28 maja. W tym naborze nie ma punktacji.

 

 

Źródło: Uwaga rodzice z Koszalina. Rusza nabór do żłobków

 

 

__________________

Czytaj więcej:

 

 Pampeluna z Koszalina nagrała płytę

 

 W cieniu prawyborów

Zdjęcia

  • Rusza nabór do żłobków

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać